Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ÐRYMJALAND
PříspěvekNapsal: sob 17. led 2015 16:58:48 
Uživatelský avatar
Registrován: sob 12. říj 2013 0:31:01
Příspěvky: 31
Ðrymjáland


Obrázek

ÚVOD
Ðrymjáland (čti Trymjáland, překládá se jako "Hromová země") je legendami opředená zapovězená země rozkládající se na severozápadním okraji Sharpnetu. Pro svoji odlehlost nemá hranici s žádným dalším obydleným regionem (12/2017). Počet obyvatel se odhaduje na 2 osoby. Hlavním městem je Tåkedal (12/2017), ale existující plány na stavbu města v regionu Tornenger předpokládají vznik nového hlavního města.

V Ðrymjálandu vládne od roku 2014 Svarttrost, mocný král mrazivých pustin a velkokníže zla v jedné osobě. Nejsevernější region Nordrev byl v roce 2017 udělen v léno DennyStarkovi, dědičnému severnímu jarlovi, který sídlí v Kattegatu.

V zemi vládne darwinistický feudalismus a náboženská netolerance, vycházející z učení F. Nietzscheho, projevující se např. vypalováním kostelů a tradičními pogromy, zvanými Křížobraní. Jediná tolerovaná náboženství jsou skandinávské pohanství, šamanství, čarodejnictví a některé vybrané sebevražedné kulty.

Ðrymjáland patří mezi nejvyspělejší oblasti Sharpnetu. Funguje zde frekventovaná železniční, silniční, lodní, letecká, koňská a portálová doprava. Obyvatelé (v počtu 2) žijí v honosných sídlech s plným přístupem k elektřině, vodě, plynu a dalším způsobům popravování.

Obrázek

GEOGRAFIE
Geografie Ðrymjálandu je odborníky nazývána jako "démonická" a "zákeřná". Terén je členitý, nepředvídatelný a nebezpečný. Zatímco v horách se poutníkům můžou přihodit pády, ošklivá zranění s následným umrznutím v ledovém průvanu, v nížinách naopak hrozí pád do lávových jezer s následou agonickou smrtí v podobě uhoření zaživa.

Páteří Ðrymjálandu je staré pohoří Blashyrkh, které se táhne severojižním směrem ve střední části ostrova. Na severu na něj navazuje ostré pohoří Høylandet, na jihu zase útesy pohoří Abazagorath. Zcela nezávisle na tomto horském systému se tyčí vulkanické pohoří Nordrev, které tvoří severovýchodní výspu území. Nezávislý je také horský systém na nejjižnějším ostrově Satansfjorden.

Obrázek
Nejvyšší hora Ðrymjálandu, Løyndomsfjell (118).

Na západ a východ od Blashyrkhu se rozkládají roviny, které jsou jen zřídka narušené sopečnými vrcholy. Zajímavostí těchto rovin jsou četná lávová jezírka, jejichž původ se zatím nepodařilo objasnit. Každý pokus o ponor do jezírka skončil vzplanutím a popáleninami IV. stupně.

Řek a vodních ploch je zde poměrně velké množství. Nejdelší řekou je řeka Xibir, pramenící v pohoří Blashyrkh pod hřebenem Solstáfir, tekoucí skrz pohoří na sever až pod horu Wyrd, kde se vlévá do mrazivého severního moře. V Blashyrkhu pramení také řeka Svikt, která teče na jihozápad. Největší jezero Huldrelokk leží na řece Pentagram, která pramení v hoře Løyndomsfjell. Na břehu jezera se nachází město Tåkedal.

Obrázek
Tok řeky Xibir v oblasti pohoří Blashyrkh

HISTORIE

Dějiny Ðrymjálandu se začaly psát roku 2014, kdy se Svarttrost, kníže zla, vydal do tehdy neznámých severních končin, aby zde nalezl dostatečně velký prostor pro svoje ďábelské plány. Záhy narazil na ostrov, který nazval Satansfjorden po Temném Pánovi, protože zdejší terén se mu zdál lákavý a zrádný zároveň. V Satansfjorden Svart vystavěl své první sídlo. To město nazval Blakulla podle bájného místa sletu severských čarodejnic, a začal expandovat po tomto ostrově. V horách, fjordech a lesech začal budovat stezky, které pomohly zpřístupnit divokou krásu ostrova veřejnosti. To vše toliko s mrzkou vidinou vysokého zisku z turistického ruchu.

Téhož roku pronikal Svart ještě dále na sever. Překročil úžinu a nalezl zemi, kterou později nazval Ðrymjáland - Zemí Hromů. Zde vybudoval další, podobné centrum, zvané Tåkedal (čti Tókedál). Následující týdny a měsíce se věnoval propojení Tåkedalu s okolím pomocí silnice a železnice. Vznikla také vesnice Langdal a přístav Ishavn, který sloužil jako dopravní spojení se Svartovou temnou podmořskou Slují v hlubinách mrazivého severního moře.

Následující projekt, stavba parníku S. S. Bergen začal na jaře 2015. Tehdy však došlo k proradným změnám na Sharpnetu, které nejen, že zcela znemožnily pokračování projektu, ale také zatvrdily velmožovu mysl. Tehdy se Svarttrost rozhodl odkázat všechny své majetky Shinigamimu a zmizet. Jak se rozhodl, tak i učinil. Od té doby Svarttrosta, temného krále severu nikdo neviděl.

Obrázek
Město Tåkedal

Teprve po dvou zimách, zasněženého lednového dne v roce 2017 se temný král vrátil a znovu uchvátil své panství, které mezitím zůstalo v patronaci Shinigamiho zachováno. Tehdy nedaleko Tåkedalu začaly práce na ďábelských strojích, které rouhavě sledovaly oblohu, aby vyvrátily existenci jakéhokoli boha. Po dokončení dalekohledů bylo postaveno velké letiště, na kterém přistávali oceloví ptáci, a ze kterého se vydávaly blyštivé rakety vstříc mrazivému a pochmurnému měsíčnímu svitu.

Na podzim 2017 se severní vládce Svarttrost znovu vrátil do Ðrymjálandu, aby si v regionu Tornenger postavil sídlo hodné jeho velikosti. Také s sebou přivedl DennyStarka - militantního šílence, rovněž posedlého arktickým vichrem. DennyStark dostal v léno nejsevernější region Ðrymjálandu, Nordrev. Zde si vybudoval mocnou pevnost na mohutných hradbách, zvanou Kattegat, a odtud začal spravovat svěřené panství z titulu jarla. Vzápětí přeměnil nedaleký ostrov Kirkebrann na obří vojenskou základnu.

Obrázek

POLITIKA A SPRÁVA ÚZEMÍ

Ðrymjáland je absolutistická feudální monarchie s prvky sociálního darwinismu.

Zahraniční politika se vyznačuje až paranoidní nedůvěřivostí vůči všemu okolnímu a neznámému. Naštěstí prakticky nehrozí napadení zvenčí, protože případní útočníci by ve zdejším nevlídném prostředí zcela jistě zhynuli bídnou smrtí ještě dříve, než by vůbec překročili hranice.

Vnitřní politika se zaměřuje především na zkvalitnění zdejší životní úrovně, dopravní obslužnosti a energetické soběstačnosti. Ðrymjáland se dělí na šest regionů: Satansfjorden, Tornenger, Gamle Skogen, Tåkedal og Høylandet, Langdal a Nordrev. Každý z regionů kromě regionu Gamle Skogen má své administrativní středisko. Region Nordrev od prosince 2017 požívá speciálního lenního statusu poté, co byl udělen v léno jarlovi DennyStarkovi.

V zemi existuje státem řízená iniciativa namířená proti náboženským bludům, která se zasloužila m.j. o financování výstavby Astronomického Střediska Mikuláše Koperníka na hoře Wyrd.

Srovnatelně důležitá je státem řízená agenda ochrany přírodního bohatství. V Ðrymjálandu jsou zřízeny dva národní parky: NP Satansfjorden a NP Løyndomsfjell. Navíc je určeno množství dalších významných přírodních lokalit, které požívají speciální ochrany (např. souostroví Nae'blis, pohoří Abazagorath, pohoří Blashyrkh atd.)

OBCHOD, PRŮMYSL A ENERGETIKA

Ðrymjáland je ekonomicky vyspělá, silná a soběstačná země. Hlavní příjmy pocházejí z vývozu lihovin, turistického ruchu a technických služeb pro jiné země. Naopak největší položky dovozu tvoří paliva.

Existuje zde vyspělý strojírenský průmysl, zahrnující automobilovou, leteckou, železniční i zbrojní výrobu. O vyspělosti průmyslu svědčí založení vlastního kosmického programu v roce 2017. Naopak zemědělská výroba je v Ðrymjálandu minimální, čemuž se nelze příliš divit, když je většina území trvale zamrzlá. Jedinou významnější pěstitelskou lokalitou je tak exotická zahrada zámku Tornenger. I přes absenci zemědělství však kvete potravinářský průmysl, zastoupený z 99% výrobou různých druhů alkoholu. Lihoviny se prodávají ve státním řetězci obchodů VINMONOPOLET.

Výroba energie je řešena zpravidla lokálními zdroji. Největší elektrárna je vodní, umístěná v Tåkedalu a využívající divoké spodní proudy v jezeře Huldrelokk. V Tåkedalu se zároveň používá také solární a uhelná energie.

DOPRAVA

Země má relativně řídkou, ale efektivní a všestrannou dopravní síť.

Největší význam má silniční doprava. Hlavní tah tvoří dálková silnice Nesstown - Kattegat, která prochází Blakullou, Tåkedalem, obsluhuje místní letiště a jako polní komunikace pokračuje až do Kattegatu v regionu Nordrev. Silnice prošla v roce 2017 částečnou modernizací, zahrnující zkvalitnění povrchu a instalaci tepelných těles pro odtávání sněhu. Silnice druhé třídy odbočují z hlavního tahu ke všem ostatním vesnicím.

Železniční doprava spojuje Ðrymjáland s oblastí Japonska a zbytkem světa. Na železniční síť jsou napojeny města Tåkedal, Kattegat a vesnice Langdal, která je zároveň důležitou železniční křižovatkou. Stanice Langdal je zajímavá tím, že je vybudovaná v podzemí.

Obrázek
Silnice Nesstown - Kattegat v oblasti Gamle Skogen

Letecká doprava je soustředěna na leteckou základnu Tåkedal, která se může pyšnit nejdelší ranvejí na světě o délce 130m. Letiště je kvalitně osvětleno a vybaveno navigační věží a leteckou montovnou. Na základně je rovněž vybudováno středisko kosmických letů, odkud v roce 2017 odstartovalo několik úspěšných měsíčních výprav. Na památku je zde vystavěn památník z měsíční horniny.

Lodní doprava má doplňkový charakter. Funkční přístavy se nacházejí v Blakulle, Gokstadu a Kattegatu. Běžně jsou rozšířeny plachetnice, ale používají se stále ještě také dřevěné veslice. Historii zdejší lodní dopravy přibližuje historická replika vikinské dřevěné plachetnice, zakotvená v Gokstadu.

Portálová síť obsluhuje města Blakulla a Tåkedal.

JAZYK A KULTURA

Obrázek
Kultura Ðrymjálandu - tradiční vypalování kostelů, alkohol a pravý norský black metal

Oficiálním jazykem v Ðrymjálandu je Norština - Bokmål. Značení bývá buď norsky, nebo dvojjazyčně norsky a česky. Na území se hovoří také orkštinou, horskou trollštinou, starou angličtinou, latinou, islandštinou, černou řečí a klingonštinou.

Bohaté kulturní prostředí Ðrymjálandu dalo vzniknout mnoha barvitým tradicím a uměleckým stylům. Světově nejznámější je tradiční rituální vypalování kostelů, na které se sjíždějí satanisté z celého světa. S tím souvisí také tradice pálení tvrdého alkoholu, který je při festivalech používán jako pochutina, tekutý podpalovač kostelů i jako dezinfekce na případné popáleniny.

Místní hudební život je velice pestrý. Při společenských akcích je oblíbenou kratochvílí poslouchání ticha, popřípadě kvílení větru. Nicméně legendární nahrávací studio "Kaldt Hat" v Tåkedalu ročně vyprodukuje stovky hodin nahrávek různých žánrů: nejčastěji pravý norský black metal (TNBM), jindy třeba atmosférický black metal, symfonický black metal, ale také depresivní sebevražedný black metal (DSBM).

CESTOVNÍ RUCH

Obrázek
Značená turistická stezka na ostrově Satansfjorden

V oblasti je dobře rozvinutý cestovní ruch, který přináší do ekonomiky cenné valuty. Nejoblíbenější turistickou oblastí je národní park Satansfjorden, kde se nachází několik kilometrů značených turistických tras. Značení bylo přidáno ve snaze snížit úmrtnost turistů pod hranici 50%. Další turistická trasa byla vybudována v národním parku Løyndomsfjell - spojuje Tåkedal s nejvyšším vrcholem Ðrymjálandu. Zde úmrtnost turistů běžně překračuje 80%.

_________________
"See me rising!"
(Gorgoroth, Exit trough carved stones)


Profil  Offline
 
 Předmět příspěvku: Re: ÐRYMJALAND
PříspěvekNapsal: pát 08. pro 2017 0:41:59 
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: sob 24. led 2009 2:15:12
Příspěvky: 64
Bydliště: Praha 5
Tak tohle je naprosto ukázková práce jak propagovat část našeho serveru.. a či díla hráčů (hráče), kterých máme bezpočet. Pěkná práce.. Zavádíš také cestovku -> putováním po severních památkách s výkladem? :)

Mj. jedna výhrada.. Krom dvou obyvatel již zmíněných je tam ještě min. jeden chatař :P


Profil  Offline
 
 Předmět příspěvku: Re: ÐRYMJALAND
PříspěvekNapsal: pát 08. pro 2017 10:07:38 
Uživatelský avatar
Registrován: sob 12. říj 2013 0:31:01
Příspěvky: 31
Sharp píše:
Pěkná práce.. Zavádíš také cestovku -> putováním po severních památkách s výkladem? :)

Díky. Cestovka se tomu říct nedá... turistika je v podstatě samoobslužná, beztak je prezence hráčů nízká, a to i na místní poměry. Na požádání samozřejmě zájemce provedu severní pustinou, když si troufnou
: twisted:
Sharp píše:
Mj. jedna výhrada.. Krom dvou obyvatel již zmíněných je tam ještě min. jeden chatař :P

Ale trvalý bydliště má jinde, ne?

Taky jeden dotaz: není někde k dispozici graf přítomnosti hráčů v čase? Dřív býval dobrým indikátorem. Musíme to tu trochu oživit...

_________________
"See me rising!"
(Gorgoroth, Exit trough carved stones)


Profil  Offline
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Panel

Nahoru Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
Dizayn Ercan K.
Updated by phpBBservice.nl